Jak przerwać ciche dni w związku?

Jak przerwać ciche dni w związku?
/
/
Związki
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

„Ciche dni” w związku – prawdopodobnie przeżywa je każda para, i to nawet niejeden raz. Na wstępie należy jednak podkreślić, że taka sytuacja nie następuje bez przyczyny. Popularny „foch” to przeważnie efekt niezrealizowanych potrzeb jednej ze stron. Jak przerwać kłopotliwe chwile milczenia? Czy jest na to konkretna rada?

Co z tym fochem?

Brak porozumienia w relacji jest bolesny dla obu stron. Czujemy się wówczas bardzo niekomfortowo – nie wyrażamy swoich myśli i nie wiemy też, co chce nam powiedzieć partner. Może to generować naprawdę spory stres. Im dłużej będziemy milczeć, tym dużej ta sytuacja będzie negatywnie wpływać na nasze emocje.

Gniew.. Kłótnie.. Nerwowa Atmosfera.. 😅 Znamy to – i ja i ty 😢Każda rodzina 👪 radzi sobie z tym na swoje sposoby….

Opublikowany przez Nieperfekcyjny katolik Środa, 13 maja 2020

Rozmowa – antidotum na każdy konflikt

Rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa! Komunikacja w związku – partnerskim czy przyjacielskim – jest priorytetem. Tylko wtedy można oczyścić się z negatywnych emocji i poczuć się lepiej. Szczerość oraz otwartość powinny zatem stanowić fundament każdej relacji.

Zobacz, co o efektywnej komunikacji w związku mówią eksperci:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak skutecznie przygotować się do rozmowy z headhunterem?
/
Jak skutecznie przygotować się do rozmowy z headhunterem?
Odkryj skuteczne metody i strategie, które pomogą Ci na skuteczne przygotowanie się do rówomowy z rekruterem. Dowiedz się, jakie pytania warto zadać headhunterowi i jak wyróżnić się spośród innych kandydatów.
Kto zajmuje się kwalifikacją pomieszczeń czystych?
/
Kto zajmuje się kwalifikacją pomieszczeń czystych?
Kwalifikacja pomieszczeń czystych jest procesem, który wymaga precyzji i dokładności. Wymaga on wiedzy i umiejętności specjalistów, którzy znają standardy i wymagania dotyczące pomieszczeń czystych. Tego typu pomieszczenia wykorzystywane są w różnych dziedzinach, takich jak przemysł farmaceutyczny, biotechnologiczny, elektroniczny i kosmiczny.
Jak optymalizacja budżetu wpływa na efektywność realizacji projektu budowlanego?
/
Jak optymalizacja budżetu wpływa na efektywność realizacji projektu budowlanego?
Dowiedz się, jak skuteczna alokacja środków finansowych i zarządzanie kosztami mogą zwiększyć efektywność projektów budowlanych.